Nastartujte své tělo po zimě. Během zimy se tělo zaneslo škodlivými látkami a funguje opravdu pomalu. Pro správné fungování organismu doporučujeme zařadit do každého dne pravidelnou dávku ovoce a zeleniny.

Při správné detoxikaci organismu se z těla vyplavují nejenom škodlivé látky, ale i přebytečná voda, kterou tělo během nesprávného životního stylu zadržovalo.

Jarní jídelníček by měl být hodně odlehčený. Smoothie je vhodným způsobem, jak ovoce, zeleninu a bylinky připravit k snídani či svačině. Hlavně se vám pročistí střeva, játra a ledviny. A to každému organismu, a nejenom po zimě prospěje.

Mixér Vitamix, pomocník při přípravě smoothie

Pořiďte si mixér Vitamix a vyhněte se tak novému shromaždování škodlivých látek ve svém těle. Uvidíte, že sami zjistíte, že nový jídelníček vám chutná a zůstanete při něm i nadále. Díky mixéru Vitamix si můžete vychutnat dokonale rozmixované smoothie, plné chuti a vitamínů. Mixování ovoce a zeleniny v mixéru Vitamix

Připravte si ovoce a zeleninu, oloupejte je, případně omyjte a nakrájejte na kousky. Pokud budete přidávat bylinky, opláchněte je. Vše vložte do mixovací nádoby na smoothie, zalijte vodou nebo rostlinným mlékem a mixujte.

Jak si připravit jarní detoxikační smoothie

Připravili jsme pro vás pár tipů, na chutné a účinné kombinace smoothie, které váš organismus na jaře nelépe očistí a zredukují i hmotnost. Mezi vhodné kombinace patří:

  • Okurka, kivi a máta
  • Kapusta, okurka, citronová šťáva, jablko a celer
  • Borůvky s banánem a zázvorem
  • Banán s mrkví, špenátem a medvědím česnekem
  • Červená řepa s řapíkatým celerem a jablkem

Do smoothie můžete také přidat předem namočená semínka chia či lněná semínka. Doporučujeme vypít minimálně jednu sklenici smoothie denně.

Zbavte se špatného trávení, únavy a nezdravé pleti. S jarním detoxikačním smoothie můžete hned začít.