Źe Vitamix není jen tak obyčejný mixér už ví tisíce profesionálních i domácích uživatelů po celém světe. Proč tomu tak ale je a čím je mixér Vitamix tak unikátní?

Vitamix má extra odolné nože

Čepele nožů mixérů Vitamix jsou vyrobeny z extra odolné oceli, která je určena pro letecký průmysl. Nože jsou vyrobené z jediného kusu oceli. Ocel je kalená, leštěná a následně řezaná laserem podél krystalické struktury. Nože zůstávají trvale ostré i při každodenním užívání.

Silný motor, rychlé a dokonalé zpracování surovin

Mixéry Vitamix mají motor s rovnoměrným točivým momentem a nízkou teplotou při vysokých rychlostech, který má stále stejný výkon potřebný pro zpracování jakékoli suroviny. Přístroje Vitamix jsou vybaveny otočným měničem otáček, pulsním přepínačem a předem naprogramovaným nastavením a fungují jako mixér a kuchyňský robot v jednom. Máte tak plně pod kontrolou rychlost mixéru a výslednou strukturu směsi. Výsledkem je dokonalý koktejl, smoothie, ledová tříšť či za pár vteřin našlehaná zmrzlina.

Přísady lze do mixéru přidávat postupně - k jemnému pyré můžete přimíchat hrubě nasekané kousky a vytvořit tak syté polévky a omáčky.

Šéfkuchaři vám řeknou, že s mixéry Vitamix prakticky nebudete potřebovat pasírovací sítka, protože výsledkem mixování jsou sametově jemné směsi.

Tuhá vláknina, tvrdé, měkké, tekuté i suché suroviny - nic není pro Vitamix problém

Mixovací nože jsou přizpůsobené jak přípravě tekutých surovin, mražených směsí, ale také mletí suchých potravin. Mixér dokáže rozmixovat i tvrdou vlákninu. Získáte tak krémové šťávy plné hodnotné vlákniny. S mixéry Vitamix můžete připravovat čerstvé koktejly, smoothie z ovoce a zeleniny, bylinkové smoothies, zmrzliny, ledové tříště, různá jídla jako polévky či pomazánky, také těsta, oříškové másla a spoustu dalšího od lehkých našlehaných krémů k hutným pomazánkám z oříšků a od horkých polévek až k mraženým dezertům yes

Vitamix je možné využít i na mletí a sekání suchých surovin jako je zrnková káva, obilná zrna, sušené bylinky nebo houby. Bez problému zvládne zpracovat mák i ořechy.

Dokonale rovnoměrné rozmixování všech surovin do sametové konzistence vám ulehčí přípravu nejrůznějších pokrmů od polévek, přes smoothies, drcení ledu, ořechů a spoustu dalšího. Jinými slovy dosáhnete skvělého výsledku při mixování tekutých, mražených i suchých surovin.

Patentovaný tvar mixovací nádoby má unikátní tvar, který vrací suroviny neustále na nože. Během mixování vzniká řízený vír, který umixuje i horké suroviny.

Vitamix, to je několik přístrojů v jednom

Mixéry Vitamix fungují také jako mixér, mlýnek, sekáček, food procesor – robot, homogenizér, výrobník ledové tříště, výrobník smoothies, šlehač, struhadlo, zmzlinovač, drtič ledu, výrobník rostlinného mléka, „vařič“ krémových polévek a omáček. Spočítali jste si, kolik byste zaplatili za tolik spotřebičů?

Mixéry Vitamix vynikají svou univerzálností a technologií.

Značka Vitamix působí na trhu od roku 1921 a je zárukou nejvyšší kvality, skvělého výkonu a spolehlivosti. Získala celou řadu ocenění a titulů. Stala se symbolem kvalitních kuchyňských spotřebičů, které si vydobyly čestné místo jak v profesionálních kuchyních, tak v domácnostech.