Všude po světe chtějí lidé šetřit peníze. Zároveň se ale chtějí zdravě stravovat. Jak tohle řešit přávě v souvislosti s mixérem Vitamix?

Vitamix vs. ostatní mixéry

Většina levnějších mixérů, které si můžete koupit, mají slabší motor, rychle se zahřívají a mají krátkou životnost. Často se také zasekávají, takže v nich některé suroviny nelze vůbec zpracovat, anebo musíte mixování v průběhu přerušit. U většiny mixérů se při mixování také tvoří vzduchové kapsy okolo ostří, které brání rovnoměrnému rozmixování surovin...

Takový přístroj pak využíváte méně a méně, až ho z kuchyňské linky zcela odstraníte, protože vám tam víc zavazel, než pomohl.

Vitamix je v tomto naprosto odlišný. Zvládne zpracovat širokou škálu surovin, od zcela tvrdých, jako jsou ořechy či led, až po měkké a tekuté suroviny.

Mixéry Vitamix dokáží rozmixovat i tvrdou vlákninu např. z mrkvové natě, kterou byste za běžných okolností nebyli schopni požít. Díky tomu do sebe dostanete blahodárné živiny, o které by byl váš jídelníček bez Vitamixu ochuzený.

Rychlost, síla, dokonalé rozmixování

Vitamix vyniká vysokou rychlostí a velkou silou, která rozdrtí i led.

K dokonalému rozmixování přispívají ostré nože asymetrického tvaru. Tím, že se nože nekryjí a že každá z lopatek ostří má trochu jiný tvar, se suroviny dokonale rozdrtí a promíchají. Vitamix mixováním „rozbíjí“ buňky namixovaného ovoce, zeleniny a dalších ingrediencí. Tyto „rozbité“ buňky napomáhají lidskému tělu k jeho lepší asimilaci (vstřebání).

Proč je tedy Vitamix tak "drahý"?

Stručně řečeno, za kvalitu se platí. Jako při výběru šperku na krk můžete volit mezi bižuterií a zlatem, mixér vlastně vybíráte jako šperk do své kuchyně. Pokud chcete, aby vám takový šperk v kuchyni dobře a spolehlivě sloužil, je volba levnějších alternativ hloupost.

Vitamix je prostě investice, která se vám zaručeně vrátí. V prvé řadě to bude čas, který při přípravě jídla ve Vitamixu ušetříte. Následně to bude doba, po kterou vám Vitamix vydrží. Všechny jeho součástky jsou vyrobeny s maximální přesností, aby se předcházelo chybám nebo opotřebování přístroje. Tento mixér si tedy pořizujete jeden na celý život!

Vitamix rozhodně nebude žádným zbytečným spotřebičem ve vaší kuchyni.