Źe Vitamix není jen tak obyčejný mixér už ví tisíce profesionálních i domácích uživatelů po celém světe. Proč tomu tak je a co všechno mixér Vitamix zvládne?

Vitamix zpracuje suché i tekuté suroviny

Chcete zpracovávat ořechy, ovoce, zeleninu, nebo vyrábět různé koktejly třeba i se smetanou, mlékem či alkoholem? Pak je pro vás mixér Vitamix tou správnou volbou. Poradí si s veškerými kombinacemi suchých i tekutých surovin s dokonalým výsledkem! Pěchovací kolík usnadní mixování hustějších směsí.

Mražené a horké suroviny? Pro Vitamix žádný problém!

Ve Vitamixu můžete vyrábět a zpracovávat pokrmy mražené i horké. Mražené ovoce pro ledovou tříšť či zmrzlinu je pro Vitamix hračka. Nebojte se tedy kdykoli ke svému oblíbenému ovoci přidat i led wink

Pokud naopak potřebujete rozmixovat uvařený květák, brokolici či další suroviny, nemusíte čekat, až potraviny vychladnou. Klidně je hned ze sporáku či trouby dejte do Vitamixu.

Příprava polévek v mixéru VitamixVitamix zvládne i ohřívat

Tuto funkci využijete především při přípravě polévek či omáček. Pokud je recept náročnější na přípravu, nemusíte se bát, že vám horké ingredience, které jste dali do mixéru přímo ze sporáku, předčasně vystydnou. Naopak studené ingredience vám Vitamix při mixování může rovnou i ohřát.

Tip na polévky z Vitamixu:

Udělejte si polévku za pár minut přímo v mixéru, tzn. bez použití hrnce či sporáku. Stačí všechny potřebné ingredience dát do mixovací nádoby, zalít vodou a nechat cca 6 minut pracovat v režimu pro polévky. Vitamix vám připraví výtečnou krémovou polévku dokonalé chuti, konzistence, plnou vitamínů a minerálních látek. Takovou polévku již není potřeba dále zahušťovat.

Bezpečnost a dokonalé rozmixování

U Vitamixu se nemusíte bát pořezání a ani nemusíte řešit broušení nožů. Vitamix mixuje díky svému výkonu, nemixuje na základě ostří nožů!