Mějte přehled nad tím, co vaše dítě jí. S mixérem Vitamix připravíte zdravé jídlo během několika vteřin.

Výživa a zdravá pestrá strava má význam pro zdraví dětí i dospělých.  Základem dětské stravy by měla být zelenina, ovoce, mléčné výrobky, ryby a drůbež.  

Jenže děti milují sladkosti, chipsy a další nezdravá jídla :-( Kdyby záleželo na dětech, jedly by jen hranolky a pizzu.  Na nás dospělých je vybírat a připravovat dětem zdravá a výživná jídla a přesvědčit je, že jsou taky velmi chutná. S mixérem Vitamix to zvládnete.

Zásady zdravé výživy dětí

Správná skladba jídelníčku je pro děti velmi důležitá. Děti by měli mít pravidelný příjem energie. Složení jídelníčku je nutné přizpůsobit věku dítěte s ohledem na zdravotní stav a sportovní aktivitu.

  • Zdravá a pestrá strava
  • Jíst by děti měli 5-6 krát denně
  • Kvalitní zdroje bílkovin
  • Podávání mléčných výrobku – jsou zdrojem bílkovin a vápníku, které jsou důležité pro růst kostí a zubů
  • Kvalitní rostlinné tuky a oleje
  • Omezení cukru, sladkostí a slazených nápojů
  • Minimum soli
  • Dostatek tekutin (alespoň 1,5 litru denně) – neperlivá voda, ředěné 100% džusy nebo slabé čaje

Buďte pro děti příkladem

Jděte svým dětem příkladem ve stravování a naučte je zdravému životnímu stylu bez sladkostí, limonád a nic nedělání. Nenechte nic náhodě a své děti hravou a nenásilnou formou naučte, co je pro jejich zdraví důležité.

Zapomeňte na polotovary a konzervované potraviny. Vyhněte se uzeninám, zapomeňte na smažená jídla a podporujte děti v konzumaci ovoce a zeleniny. Pokud budou mít děti pestrý a zdravý jídelníček, dá se přimhouřit oko i nad pamlskem, které dítěti občas dopřejete.

Zde přidáváme inspiraci na zdravou sladkou pochoutku nejen pro děti

Naučte děti, jak jednoduché kombinace mohou být zdravé a zároveň chutné.Zdravá svačinka pro děti

Banáno-jahodová pochoutka

Ingredience:

2 zralé oloupané banány

10 nakrájených jahod

Postup:

Banány a jahody dejte do mixéru Vitamix, a jednu minutu mixujte na nejvyšší rychlost přístroje, dokud se nevytvoří hladké pyré. Potom můžete dát do misky a dozdobit ovocem (borůvky, maliny…).